Klasická a pochopitelná otázka, kolik mě to bude stát. Bohužel na ni nelze naprosto jednoznačně odpovědět, protože poplatky se různí. Poplatky se dělí na dvě kategorie a to:

  1. Kolik stojí kurz
  2. Kolik stojí zbrojní průkaz

My Vás připravujeme, abyste zbytečně neplýtvali penězi, proto kurz. Pak jsou zde poplatky, které jsou určovány zákonem a které neovlivníme. Ovlivníme ovšem kvalitní přípravou to, abyste nemuseli na zkoušku dvakrát a abyste nemuseli 2x platit střelnici a komisaře. Na kurz chodit nemusíte, není to ze zákona povinné. Můžete přímo požádat o provedení zkoušky odborné způsobilosti, nicméně Vám velmi doporučujeme kurz absolvovat.

U nás zaplatíte za kurz 2400Kč

V ceně navíc získáte od našeho partnera 4guns.cz slevový poukaz v hodnotě 800Kč na nákup zbraně.

Další poplatky se mohou v určitých aspektech lišit (například poplatek za potvrzení lékaře) ale u hlavních úkonů jsou u všech stejné.

  1. Za kolek na žádost o zkoušku dáte 100Kč
  2. Za zkušebního komisaře u zkoušek zaplatíte 600Kč
  3. Za pronájem střelnice ke zkoušce dáte v rozmezí od 450Kč do 2000Kč

Toto je první část, za ni tedy zaplatíte, včetně ceny kurzu, zhruba 3000Kč.

Pokud jste úspěšně absolvovali zkoušku a chcete si zažádat o zbrojné průkaz, hradíte následující poplatky:

  1. Za potvrzení lékaře dáte 300 – 1600Kč, podle toho, kolik si Váš lékař účtuje.
  2. Za každou skupinu zbrojního průkazu 700Kč

O zbrojní průkaz si ovšem můžete zažádat klidně až po několika měsících od absolvování zkoušky. Čili na něj lze našetřit.

Pokud tedy budete chtít zbrojní průkaz skupiny E, který je běžný (abyste mohli nosit pistoli) bude Vás to stát celkem +- 4000Kč včetně našeho kurzu. Není to úplně malá částka, na druhou stranu je dobré zvážit cenu svého života, nebo života svých blízkých. Zbraň si pořizujete na obranu a v dnešní době je obrana důležitější než kdy jindy. Zbrojní průkaz je levnější, než řidičský průkaz na auto.

Jak kurz probíhá Jak se přihlásit