Proč kurz?

Cílem kurzu pro získání zbrojního průkazu je připravit Vás ke zkoušce odborné způsobilosti. Ta je jedním z hlavních předpokladů pro získání ZP. Něco jako autoškola na zvládnutí zbraně, s tím rozdílem, že kurz není povinný. Nemusíte se tedy ani k nám, ani k nikomu jinému hlásit a dělat povinně kurz, ale můžete si rovnou požádat o složení zkoušky odborné způsobilosti příslušné oddělení PČR. Tento postup Vám ale silně nedopručujeme a to ani v případě, že máte se zbraněmi zkušenosti a zvládáte teorii.

Jak dlouho to potrvá?

Nelibujeme si v dlouhých hodinách navštěvování výuky a délka kurzu tedy závisí především na Vás. My Vám předáme veškeré potřebné informace, naučíme Vás zacházet se zbraní, rozebrat ji a složit, bezpečně s ní manipulovat a samozřejmě z ní střílet. Náš kurz je obvykle rychlý a efektivní a zaměřujeme se podstatné aspekty.

Budu se muset učit?

Ano, budete se muset učit především samostatně. Do hlavy Vám nedokážeme nastrkat všechny testové otázky a bez osobní přípravy by kurz trval několik let. Nebudeme s Vámi probírat testové otázky jednu po druhé, protože o tom kurz přípravy není. Řekneme Vám ale veškeré potřebné informace, které Vám učení velmi usnadní, všechny zdroje, dozvíte se jak probíhá zkouška, na co si dát pozor a až skončíme, bude pro Vás bezpečná manipulace se zbraní hračkou a budete ho ovládat intuitivně.

K samotnému kurzu

Zahájení nového kurzu vždy trvá 3-5 hodin. Připravte se na to, že jdeme rovnou k věci, takže v den zahájení si poprvé vyzkoušíte bezpečnou manipulaci se zbraní, rozložení a složení zbraně a povely řídícího střelby a zkušebního komisaře. Dozvíte se něco o hlavňových svazcích, bezpečné zóně, přiměřené obraně atd. atd. Také si domluvíte první termín střeleb, které budou probíhat na vybrané střelnici.

Další minimálně 2 hodiny strávíte na střelnici, kde vám instruktor ukáže vše v praxi a dále bude kurz pokračovat teorií, která je ale úzce spojená s praxí. Budete opakovaně střílet, rozebírat a skládat zbraně, bezpečně s nimi manipulovat, naučíte se pokyny…

Kurz je prostě o tom, abyste u zkoušky nepropadli a bylo pro Vás prostředí přirozené a přesně jste věděli co máte dělat a to se od stolu naučíte jen velmi těžko. No a dál… učit se, učit se, učit se.

Nebojte, nevadí, že jste nikdy nedrželi zbraň v ruce, rychle si zvyknete a nakonec Vás to bude určitě i bavit. U našich žáků je zcela běžné, že nemají se zbraněmi vůbec žádné zkušenosti a přesto zkoušku odborné způsobilosti bez problémů absolvují.

Více informací

Na stránkách zbranekvalitne.cz najdete testovací otázky, testy k procvičování a všechno, co budete potřebovat k zvládnutí teoretické části zkoušky.Zde je seznam testových otázek, které se mohou vyskytnout ve vašem testu

Jak se přihlásit Kolik to stojí Cvičný test